Aktualitet dhe Lajme

Luajti në 10 minutat e fundit të ndeshjes kundër Kroacisë, Dinamo Zagreb me postim special për Arbër Hoxhën

Share

Dinamo Zagreb ka bërë një postim të veçantë për futbollistin e Shqipërisë, Arbër Hoxhën, pas barazimit 2-2 që kuqezinjtë arritën në minutën e 95-të ndaj kombëtares kroate.

Hoxha luajti në 10 minutat e fundit të ndeshjes kundër Kroacisë, por që pati një paraqitje fantastike. Pas ndeshjes, klubi kroat ku luan Arbër Hoxha bëri postim special për futbollistin kosovar.

Kjo ishte ndeshja e dytë e 25-vjeçarit nga Istogu në Kampionatin Europian, pas asaj ndaj Italisë, ku poashtu u aktivizua në lojë nga stoli.


Huazuar nga Javanews.al

Back to top button