Lajme nga DibraLajmi i funditPërditshmëriShqipëria

Lëkundje të forta tërmeti në Tiranë por dhe në Dibër

Një lëkundje e shkurtër, por e fortë tërmeti u ndje pak çaste më parë në Tiranë.

Lëkundjet mësohet se janë ndjerë edhe në Dibër, Krujë, Durrës, Elbasan dhe zona të tjera të vendit.

Ende nuk ka informacione se ku ishte epiqendra e tërmetit dhe sa ballësh ishin.

Kujtojmë se edhe para dy vitesh, po në 21 shtator ora 16:09 minuta, ka pasur një tërmet të fortë me magnitudë 5.3 ballë.

Vijon …

Artikuj të ngjashëm

Back to top button