Aktualitet dhe Lajme

Leao refuzon ofertën e klubit saudit

Share

Rafael Leao mori një ofertë fitimprurëse nga Al-Hilal ditët e fundit, por e refuzoi propozimin, duke mos dashur të largohej nga Milani këtë verë.

25-vjeçar portugez, i cili aktualisht është në Kampionatin Evropian, ka vazhduar të jetë një figurë e rëndësishme për kuqezinjtë, edhe pse këtë sezon ka qenë objektiv i shumë kritikave.

Në sezonin e fundit në krye të Stefano Piolit, ai shënoi 15 gola dhe dha 14 asistime në 47 ndeshje.

Në javët e fundit, raporte të shumta kanë detajuar interesim serioz për Leao nga shumë klube në Arabinë Saudite, të cilët me sa duket janë të gatshëm të paguajnë rreth 100 milionë euro për të blerë yllin e Milanit këtë verë, duke shkaktuar shqetësime te tifozët.

Corriere dello Sport detajon se si Al-Hilal i dërgoi një ofertë Antonio Leaos, babait dhe përfaqësuesit të sulmuesit anësor të Milanit, përmes një emisari, i gatshëm t’i jepte atij një kontratë me vlerë 20 milionë euro neto në sezon.

I kërkuar nga Jorge Jesus në klubin saudit, 25-vjeçari e refuzoi propozimin, duke mos dashur të heqë dorë nga kuqezinjtë, të cilët do të ishin të gatshëm ta shesin vetëm për klauzolën e tij të lirimit prej 175 milionë euro. /Telegrafi/
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button