Aktualitet dhe Lajme

Lajme të mira për kombëtaren, sulmuesi i Spanjës do të mungojë në duelin e fundit në grup

Share

Kombëtarja shqiptare e futbollit do të ketë një shqetësim më pak në ndeshjen e fundit në grup ndaj Spanjës që luhet të hënën. Iberikët, kryesues dhe zyrtarisht të parët në grup, do u mungojë një sulmues për shkak dëmtimi, përveç Rodrit që është i pezulluar për kartonë.

Federata Spanjolle ka bërë të ditur për mediat vendase se Ajoze Perz, sulmuesi i Betisit, ka pësuar një zgjatje muskulore gjatë takimit kundër Italisë dhe nuk do të jetë i gatshëm për duelin ndaj kuqezinjve.

Perez debutoi në minutën e 78 të sfidës ndaj Italisë, duke hyrë në fushë në vend të Inaki Uilliams dhe krijoi menjëherë dy raste të rrezikshme para portës së Donarumës. Por ai ndjeu shqetësime në këmbë sot dhe mungoi në stërvitje, teksa testet mjekësore më pas konfirmuan dëmtimin gjatë pasdites së sotme.
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button