Aktualitet dhe Lajme

LAJM I FUNDIT/ Helmim masiv në Bulqizë, 23 të shtruar në spital

Share

23 banorë në Bulqizë janë paraqitur në spital me shenja helmimi.

Mediat raportojnë se dyshohet se banorët janë helmuar nga ujë i pijshëm.

Banorët e paraqitur në spital janë nga zona të ndryshme.

Dyshohet se ujërat e zeza janë përzierë me ujin e pijshëm.

Në lagjen “Qyteti i Ri” në Bulqizë, po bëhen punime në rrjetin e ujërave të zeza.

Ekspertët janë në terren, për kryerjen e analizave të ujit.

Lajmi po përditësohet…Huazuar nga Lapsi.al

Back to top button