Aktualitet dhe Lajme

Kush e vrau Pëllumb Metën? Eksperimenti befason hetuesit, tre fëmijët dhe gruaja dinë të qëllojnë me armë

Share

Një eksperiment hetimor ka befasuar hetuesit për ngjarjen e rëndë në Shënavlash të Durrësit, ku Pëllumb Meta u vra nga fëmijët e tij.

Hyseni, Hygerta, Amarildo dhe gruaja e Pëllumb Metës, Blerina Meta dinë të përdorin armë. Ky fakt është bërë i ditur falë një eksperimenti hetimor që është kryer nga prokuroria në një poligon në Durrës.

Rezulton se të 4 dinë të përdorin armë teksa prokurorisë i bie një opsion për sa i takon pistave për të shkuar drejt zbardhjes së ngjarjes, duke shtuar nga ana tjetër rrethana të reja për hetimin.

lajmi ne perditesim…
Huazuar nga Albeu.com

Një kafe nga ju!

Back to top button