Aktualitet dhe Lajme

Keni bërë plane për fundjavë? Mësoni se çfarë ndodh me motin më parë

Share

Përsa i përket fundjavës vendi ynë do të jetë në ndikim të kushteve atmosferike relativisht të qëndrueshme.

Moti parashikohet të jetë me altenime kthjellimesh dhe vranësira të cilat në orët e mesditës dhe pasdites pritet të pasohen nga reshje shiu me intensitet të ulët vetëm përgjatë relieveve malore.

Era pritet të jetë nga veriperëndimi me shpejtësi  mesatare deri në 6m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare kryesisht në jug do të fitoj shpejtësi deri në 9m/sek.

Valëzimi në dete pritet të jetë i ulët i forcës 1-2 ballë.

The post Keni bërë plane për fundjavë? Mësoni se çfarë ndodh me motin më parë appeared first on Albeu.com.


Huazuar nga portali Albeu.com

Back to top button