Aktualitet dhe Lajme

Kemi pasur sulme kibernetike, pritet të shtohen/ Kurti: Kemi shumë armiq

Share

Kryeministër i Kosovës, Albin Kurti ka dhënë së fundmi kanë zhvilluar një intervistë në një televizion lokal në Kamenicë. Gjatë fjalës së tij Kurti foli për sulmet kibernetike.

Sipas tij këto sulme vijnë, për shkak se “shumë armiq” nuk e pëlqejnë suksesin e Qeverisë Kurti. Ai më tej shtoi se vendi ka shumë armiq që nuk ju pëlqen suksesi i tyre.

“Kemi pasur sulme kibernetike. Sulmet kibernetike presim që do të shtohen pikërisht për shkak të suksesit tonë, sepse ka shumë armiq që nuk ju pëlqen suksesi ynë. Ta zëmë E-Kosova ka 155 shërbime; prandaj ky sukses i Kosovës sa është i mirë për neve në të njëjtën e kohë duhet të na bëjë vigjilentë ndaj rreziqeve që na shkaktojnë ata të cilët nuk ia duan të mirën vendit tonë” tha Kurti.Huazuar nga Lapsi.al

Back to top button