Aktualitet dhe Lajme

Këmbimi valutor 2 Korrik 2024/ Çfarë po ndodh sot me monedhat e huaja?

Share

Sot, më 2 korrik 2024, dollari amerikan, blihet me 92.5 lekë dhe shitet me 93.5 lekë.

Euro, blihet me 99.7 lekë dhe shitet 100.5 lekë.

Franga zvicerane, këmbehet në blerje me 102.4 lekë, ndërsa në shitje me 103.5 lekë.

Paundi britanik, blihet me 117.2 lekë dhe shitet me 118.1 lekë.

Dollari kanadez, sot në blerje këmbehet me 67.3 lekë, ndërsa në shitje me 68.5 lekë.

Më poshtë, po sjellim të dhënat e këmbimin valutor, për të gjitha monedhat e huaja:
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button