Aktualitet dhe Lajme

Këmbimi valutor/ Ҫfarë po ndodh me monedhat e huaja

Share

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar, sot një dollar do blihet me 92.8 lekë dhe do shitet me 93.7 lekë.

Ndërkohë, monedha evropiane euro, do blihet me 99.8 lekë dhe do shitet me 100.5 lekë.

Franga zvicerane, sot në tregun shqiptar do blihet me 103.8 lekë dhe do shitet me 104.8 lekë.

Ndërsa paundi britanik, do blihet me 117.6 lekë dhe do shitet me 118.6 lekë.

The post Këmbimi valutor/ Ҫfarë po ndodh me monedhat e huaja appeared first on Albeu.com.


Huazuar nga Albeu.com

Back to top button