Aktualitet dhe Lajme

Këmbimi valuator/ Ҫfarë po ndodh me monedhat e huaja?

Share

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar, sot një dollar do blihet me 92.8 lekë dhe do shitet me 93.7 lekë.

Ndërkohë, monedha evropiane euro, do blihet me 99.8 lekë dhe do shitet me 100.6 lekë.

Franga zvicerane, sot në tregun shqiptar, do blihet me 103.7 lekë dhe do shitet me 104.7 lekë.

Ndërsa paundi britanik, do blihet me 118 lekë dhe do shitet me 119 lekë.

The post Këmbimi valuator/ Ҫfarë po ndodh me monedhat e huaja? appeared first on Albeu.com.


Huazuar nga Albeu.com

Back to top button