Aktualitet dhe Lajme

Kavajë, vjehrri plagos dhëndrin me thikë

Share

Një ngjarje e rëndë është regjistruar pasditen e së mërkurës në qytetin e Kavajës, ku një 64 vjeçar ka plagosur me mjet prerës dhëndrin e tij.

Sipas të dhënave paraprake, shtetasi P.D. për motive familjare ka qëlluar me thikë burrin e vajzës L.D. 46 vjeç.

Mësohet se 46-vjeçari fillimisht është konfliktuar me bashkëshorten e tij e më pas dyshohet se ka ndërhyrë vjehrri për të ndihmuar vajzën duke e plagosur.

L.D. aktualisht ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën, teksa 64 vjeçari P.D. u shoqërua në polici për zbardhjen e ngjarjes.Huazuar nga Lapsi.al

Back to top button