Aktualitet dhe LajmeLajmi i funditPërditshmëriPolitikëShqipëria

“KAS” njeh Alibeajn si kryetar të PD, miraton hyrjen në zgjedhje, rrëzon Berishën

Share

KAS ka rrëzuar vendimin e KQZ dhe ka vendosur pranimin e kërkesës së bërë nga grupi i Alibeajt, për tu regjistruar në zgjedhjet e 14 majit.

Vendimi i shpallur pak minuta më parë nga relatori Koli Bele, shprehet ndër të tjera se rrëzon kërkesën e paraqitur nga grupimi i Sal Berishës.

KAS është shprehur se Enkelejd Alibeaj gëzon atributet e kryetarit të PD dhe si i tillë, ai ka të drejtën të kërkojë regjistrimin në zgjedhje.

Një kafe nga ju!

Back to top button