Lajme nga DibraPërditshmëriShqipëria

Ka nisur dëbora në Kala të Dodës dhe Lurë

Share

 

Kanë nisur reshjet e para të dëborës në veri-lindje të vendit. Në zonat malore të Kalasë së Dodës dhe Lurës, bora sapo ka nisur të shtresëzojë, ndërsa në lartësi mbi 1500 trashësia ka arritur në mbi 10 cm.

Mjegulla e dendur e bën të pamundur pamjen. Deri tani nuk raportohen probleme në rrugë si pasojë e reshjeve të shiut, të rënë gjatë natës.

© SYRI.net

Back to top button