Aktualitet dhe Lajme

I dënuar me 15 vjet burgim, arrestohet 64-vjeçari në Kapshticë

Share

Ditën e sotme, në kuadër të operacionit policor të koduar “Sundimi i ligjit”, është kapur në Kapshticë, 64-vjeçari Pëllumb Braçe, i cili ishte në kërkim nga policia.

Gjykata e Durrësit, e ka dënuar atë me 15 vjet burgim për veprën penale “Mashtrimi me pasoja të rënda” sepse në vitin 2010 ka përvetësuar, me anë të mashtrimit një shumë të konsiderueshme parash.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Durrës, për veprime të mëtejshme.
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button