Aktualitet dhe Lajme

Hapen të gjitha pikat kufitare me Greqinë

Share

Duke nisur nga dita e sotme, të gjitha pikat kufitare me Greqinë do të rinisin punën, pasi qëndruan për dy ditë të mbyllura, për shkak të grevës së sindikatës së Doganave.

Bëhet e ditur se situata në pikën kufitare të Kapshticës, i është rikthyer normalitetit për të siguruar qarkullimin e të gjitha automjeteve, autobusëve apo kamionëve.

Pritet në orët në vijim një fluks i shtuar i lëvizjeve nga të dyja krahët.

Kujtojmë se për 48 orë u pezullua plotësisht qarkullimi, përveç emergjencave shëndetësore dhe këmbësorëve pa bagazhe.

Sipas policisë, gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 348 në hyrje dhe 248 në dalje.
Huazuar nga Albeu.com

Një kafe nga ju!

Back to top button