Aktualitet dhe Lajme

Hamasi pranon një version të modifikuar të propozimit të SHBA për armëpushim në Gaza

Share

Thuhet se Hamasi ka pranuar një version të modifikuar të propozimit amerikan për një armëpushim në Gaza.

Përfaqësuesit e Hamasit pritet të udhëtojnë në Kajro në ditët në vijim për të diskutuar detajet përfundimtare dhe zbatimin e marrëveshjes.

Propozimi ndërkombëtar përfshin lirimin e të burgosurve, duke përfshirë fëmijë, gra dhe të moshuar dhe kthimin gradual të palestinezëve në Gaza.
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button