Aktualitet dhe Lajme

Gjyqi ndaj ish-krerëve të UÇK-së, çfarë pritet të ndodhë sot në Hagë

Share

Ditën e sotme, në Dhomat e Specializuara të Kosovës (DHSK) në Hagë, do të vazhdojë gjykimi ndaj ish-krerëve të UÇK-së.

Dëshmitari i 39-të i Zyrës së Prokurorit të Specializuar (ZPS) me kodin W01493 do të vazhdojë dëshminë e tij edhe në seancën e sotme në gjykimin ndaj ish-krerëve të UÇK-së.

Ditën e djeshme, gjykimi në çështjen Thaçi, Veseli, Selimi dhe Krasniqi ka rinisur me dëshminë e një dëshmitari të ri të ZPS-së, W01493, i cili është dëshmitar i mbrojtur dhe ka dëshmuar përmes lidhjes me video.

Sipas përmbledhjes së lexuar nga ZPS-ja në gjykatë, gjatë periudhës përkatëse ky dëshmitar ka shërbyer në zonën Operative të Dukagjinit dhe dëshmia e tij, do të ofrojë informacion për strukturën dhe marrëdhëniet ndërmjet UÇK-së dhe Forcave të Armatosura të Republikës së Kosovës (FARK).
Huazuar nga Albeu.com

Një kafe nga ju!

Back to top button