Aktualitet dhe Lajme

Gjirokastër/ Parandalohet krimi në familje, 47-vejçari qëllon me armë gjahu drejt familjarëve (VIDEO)

Share

Paraditen e sotme, një 47-vjeçar, përfundoi në prangat e policisë së Gjirokastrës, pasi akuzohet se ka qëlluar me armë zjarri çifte në drejtim të banesës ku ishin familjarët e tij.

Ngjarja është regjistruar ne zonën e quajtur “Ura e lumit”, Leonidha Sinani.

Sakaq, U sekuestrua në cilësinë e provës materiale, arma e gjahut me të cilën qëlloi i arrestuari.
Nga të shtënat nuk ka shtetas të dëmtuar.

Gjirokastër/Parandalohet përshkallëzimi i mëtejshëm i një konflikti në familje, që mund të kishte pasoja të rënda për jetën.

Për motive të dobëta, qëlloi me armë gjahu, në drejtim të banesës ku kishte familjarët, ndërhyrja e menjëhershme e Policisë, mundëson arrestimin në flagrancë të 47-vjeçarit.
Sekuestrohet arma e gjahut me të cillën qëlloi ky shtetas.

Menjëherë pas njoftimit se rreth orës 09:15 të mëngjesit të sotëm, për motive të dobëta, një shtetas kishte qëlluar me armë gjahu, në drejtim të banesës ku ishin familjarët e tij, në zonën e quajtur “Ura e lumit”, shërbimet e Komisariatit të Policisë Gjirokastër organizuan punën dhe mbërritën në vendin e ngjarjes, për të arrestuar shtetasin përgjegjës.
Si rezultat, u bënë të mundur parandalimi i përshkallëzimit të mëtejshëm të këtij konflikti, si dhe arrestimi i autorit të dyshuar, shtetasit L. S., 47 vjeç, banues në Gjirokastër.

Gjithashtu, u gjet dhe u sekuestrua në cilësinë e provës materiale, arma e gjahut me të cilën qëlloi i arrestuari.
Nga të shtënat nuk ka shtetas të dëmtuar.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Gjirokastër, për veprime të mëtejshme.
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button