Aktualitet dhe Lajme

Giorgia Meloni mbërrin në Rinas/ Pritet të niset drejt kampeve të pritjes së emigrantëve

Share

Kryeministrja e Italisë, Giorgia Meloni ka mbërritur në aeroportin e Rinasit. Fokusi i vizitës së Melonit do të jetë kampi i refugjatëve në Shëngjin dhe Gjadër, ku pritet të strehohen qindra emigrantë, sipas marrëveshjes së nënshkruar mes Shqipërisë dhe Italisë.

Forca të shumta policie janë vendosur në disa pika të Lezhës për të garantuar sigurinë dhe lëvizshmërinë e delegacionit të kryeministres italiane Giorgia Meloni drejt qendrës së pritjes në Shëngjin. Gjithashtu edhe në rrugën Milot në drejtim të Gjadrit ka prani të shumtë të makinave të policisë.Huazuar nga Lapsi.al

Back to top button