Aktualitet dhe Lajme

Georgina Rodriguez tregon aksidentalisht se kur do t’i jap fund karrierës Cristiano Ronaldo, video bëhet shpejt virale

Share

Cristiano Ronaldo është një nga futbollistët më të mëdhenj në historinë e futbollit, por karriera e tij është drejt fundit.

Ylli portugez është futur në vitin e tijt ë dytë te skuadra arabe Al-Nassr, derisa ka kontratë me këtë klub deri në verën e vitit 2025.

Duket se me përfundimin e kontratës me Al-Nassr portugezi do t’i japë fund edhe karrierës së tij të shkëlqyer.

Ka qenë e dashura e Ronaldos, Georgina Rodriguez që i ka kumtuar një mikes së saj se kur CR7 do t’i jap fund karrierës së tij.

Një video nga java e modës në Paris është bërë virale në rrjet, derisa Georgina i thotë mikes së saj se portugezi do t’i jap fund karrierës së tij pas një eventualisht dy viteve.

“Cristiano edhe një vit pastaj mbaron. Ndoshta dy, nuk e di”, i thotë Georgina mikes së saj.

Kaq ka mjaftuar që video në fjalë të bëhet virale në rrjete sociale dhe shumë nga tifozët e futbollit i vije keq pasi do të largohet një nga futbollistët më të mëdhenj.

39-vjeçari është në formë të shkëlqyer, ku në 29 ndeshje zyrtare këtë edicion në të gjitha garat me fanellën e Al-Nassr ka realizuar 28 gola dhe ka asistuar në 11 të tjerë.
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button