Aktualitet dhe Lajme

FOTOT/ Rindërtimi në Kombinat drejt fundit, Rama: Së shpejti çelësat për 1069 familje

Share

1069 apartamente të reja janë gati në zonën e Kombinatit në Tiranë, për familjet e prekura nga tërmeti i 26 nëntorit të vitit 2019. Kryeministri Rama shkruan në Facebook se shumë shpejt do hidhet shorti për të dorëzuar çelësat në dorë të secilit kryefamiljar.

‘Në Kombinat janë gati 1069 apartamente për 1069 familje që do gëzojnë shtëpitë e tyre të reja, me ashensor, parkingje dhe hapësira çlodhëse. Shumë shpejt do të hidhet shorti për t’i dorëzuar çelësat në dorë secilit kryefamiljar’, shkruan Rama në Facebook./m.j


Huazuar nga Javanews.al

Back to top button