Aktualitet dhe Lajme

Fotolajm/ Provokimi i tifozëve shqiptarë për spanjollët

Share

Në fillim ishin thyerja e makaronave përballë italianëve dhe më pas vallet bashkë me kroatët. Tifozët shqiptarë nuk kanë zhgënjyer as në sfidën me Spanjën.

“Flija është më e mirë se paella” – shkruhej në pankartën e një tifozi. Paella është një pjatë me bazë orizi me origjinë nga komuniteti Valencian. Ajo konsiderohet një nga pjatat më të njohura në kuzhinën spanjolle. /LAPSI.al

Flija - Recetë Tradicionale Kosovare - Arti Gatimit
Flija

Easy Paella
PaellaHuazuar nga Lapsi.al

Back to top button