Aktualitet dhe Lajme

FOTO/ Atmosferë e zjarrtë! Policët gjermanë festojnë me tifozët shqiptarë në Dortmund

Share

Shqipëria do të përballet me Italinë mbrëmjen e kësaj të shtune, ora 21:00, në kuadër të Kampionatit Europian të Futbollit, Euro 2024.

Prej mëngjesit, rrugët e Dortumund gumëzhinin nga tifozët shqiptarë, të cilët kërcenin dhe vallëzonin me muzikë e tupana.

Pavarësisht këtij fakti, tifozët shqiptarë kanë spikatur pasi kanë bërë për “vete” dhe policët gjermanë, të cilët nuk i kanë shpëtuar gëzimit kuqezi.

Në foto shfaqen tifozët shqiptarë dhe policët gjermanë, të cilët bëjnë simbolin e shqiponjës, duke kryqëzuar duart/m.j


Huazuar nga Javanews.al

Back to top button