Aktualitet dhe Lajme

Fedez dhe Chiara po “fshehin” imazhin e fëmijëve, çfarë tregon ky detaj?

Share

Chiara Ferragni dhe Fedez u bënë bashkë për ditëlindjen e djalit të tyre Leos. Reperi është rikthyer në shtëpi, pasi u largua javët e fundit. Por duke parë fëmijët në foto dhe video, kupton se në prapaskenë situata është mjaft e ndërlikuar. Një detaj i vënë re nga fansat, i cili mund të kishte një shpjegim logjik dhe do të thoshte se lamtumira mes të dyve është konkrete dhe (ndoshta) e pakthyeshme.

Kur dy prindër ndahen ose divorcohen, menaxhimi i fëmijëve të mitur bëhet padyshim më i ndërlikuar, veçanërisht nëse ata janë ende në moshë të re si fëmijët e Chiara Ferragni dhe Fedez. Avokati Antonio Scarnera, një ekspert në çështjet e divorcit, përpiqet t’i japë një interpretim ndryshimit të paradigmës së Ferragnez-it.

“Ferragnezs mund të jenë në qendër të një beteje ligjore, kjo do të shpjegonte pse ata nuk i kornizojnë më fytyrat e fëmijëve të tyre. Kur dy prindër janë të ndarë ose të divorcuar, ata nuk mund të publikojnë foto të fëmijëve të tyre pa autorizimin e ish-bashkëshortit. Sigurisht, është e çuditshme të shohësh këtë qëndrim të ri të të dyve në rrjetet sociale. Të njëjtët që sollën edhe kamera në sallën e lindjes. Prandaj, fakti që arsyeja është e lidhur me krizën duket mjaft e qartë”, tregon ai.
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button