PërditshmëriPersonalitetePolitikëShqipëria

Erion Braçe: Pritja 30 vjeçare e dibranëve merr fund me 29 nëntor

Share

Nga Erion Braçe

PRITJA E GJATE 30 VITE,
MERR FUND NE 29 NENTOR;

#DIBRA CLIROHET!

E izoluar nga nje rruge e gjate, e shkaterruar dhe e rrezikshme, #DIBRA lidhet me lehte, me shpejt e me mire me #Tiranen; rruge e re!

Kam nje pjese te rendesishme te dy familjeve te mia atje dhe e di fort mire cfare gezimi prej ndryshimit ka nder ta dhe atje ne #Diber;
Rruga eshte rasti kur ndryshon jeta!

Tani, sot degjova Lulzim Bashen te perfliste ne Kuvend, Rrok Gjokan;
Eshte ndertuesi i rruges se re te #Dibres, #RrugesSeArbrit;
E ka ndertuar me parate e tij ne permbushje te nje kontrate te PARTNERITETIT PUBLIK PRIVAT me #Qeverine, ne te cilen TE GJITHE RISKUN e ka marre ai, nderkohe qe do prese 10 vite te shlyhet nga Buxheti i Shtetit;
Shteti merr ne 29 Nentor rrugen e ndertuar keshtu.

Une e njoh Rrok Gjoken, eshte nder nje apo dy sipermarresit e vetem ne kete vend qe njoh.

Rrok Gjoken e ka bere puna, e mban puna, asgje tjeter;
Rrok Gjoka nuk ka qene kurre klient i Lulzim Bashes; Nuk e ben dot klient kerkush nje njeri qe ka vec punen, veprat prej punes.

Kush nuk ka bere kurre pune ne jeten e tij, e ka te lehte te perflase, sulmoj, punetorin!

Një kafe nga ju!

Back to top button