Aktualitet dhe Lajme

EMRI/ U kap me drogë, 4 vite burg për shqiptarin në Francë

Share

Një 22-vjeçar shqiptar është dënuar me katër vite burgim në Francë, pasi akuzohet për trafikim të lëndëve narkotike.

Bëhet fjalë për shtetasin Mirsen Meti. I riu u kap disa ditë më parë me 8 kilogramë kokainë.

Mirsen Meti u arrestua më 3 maj. Ai e kishte fshehur drogën në një automjet tip “Wolkswagen Golf”.

Sakaq mësohet se gjatë seancës gjyqësore 22-vjeçari ka qendruar i heshtur.

/a.r


Huazuar nga Javanews.al

Back to top button