Aktualitet dhe Lajme

Emri/ Dhunoi rëndë punonjësit e karburantit, arrestohet i riu nga Kavaja

Share

Një 26-vjeçar, që dhunoi një ditë më parë dy punonjësit e një karburanti në Durrës, u arrestua këtë të diel.

Shërbimet e komisariatit të Policisë Durrës, në vijim të veprimeve procedurale për kapjen e një 26-vjeçari që dhunoi ditën e djeshme, 2 punonjësit e një karburanti në lagjen nr. 17/1, lokalizuan, kapën dhe vunë në pranga shtetasin Halim Gjuzi, 26 vjeç, banues në Kavajë.

Ngjarja ndodhi të shtunën rreth orës 13:00 në zonën e ish-kënetës në Durrës. Pas një konflikti të çastit, për motive të dobëta, me 2 punonjës të një karburanti  në lagjen nr. 17/1, i riu ka goditur me përforcues grushti dhe i ka shkaktuar dëmtime të rënda fizike, njërit prej punonjësve të karburantit, 62-vjeccarit S. P., i cili në gjendje të rëndë është dërguar në Spitalin e Traumës për mjekim më të specializuar.

Ndaj të riut janë ngritur akuzat për “Plagosje e rëndë me dashje” dhe “Kundërshtim i punonjësit që kryen një detyrë shtetërore apo një shërbim publik”.
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button