Aktualitet dhe Lajme

E rëndë/ Rrëzohet avioni, raportohet për disa të vdekur

Share

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në SHBA, ku një avion u rrëzua, pasi u detyrua të bënte një ulje emergjente,  duke shkaktuar disa viktima, sipas Departamentit të Policisë Metro Nashville.

Avioni u rrëzua pranë I-40 East në Mile Marker 203 në Ëest Nashville, një lagje rreth tre milje nga aeroporti John C. Tune.

Zëdhënësi i policisë Don Aaron, tha në një konferencë shtypi se kulla e kontrollit në aeroportin John C.

Tune mori një mesazh rreth orës 19:40 nga një avion që kishte probleme në motor dhe kishte nevojë për miratim urgjent për t’u ulur.

Avioni më pas në orën 19:44. Aaron tha se asnjë automjet apo ndërtesë, nuk u godit kur avioni u rrëzua dhe se të gjithë ata që vdiqën ishin pasagjerë.

Pas rrëzimit avioni shpërtheu në flakë.
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button