Aktualitet dhe Lajme

E rëndë, djali i aktores së famshme humb jetën në aksident në moshën 31-vjeçare

Share

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Kaliforni të SHBA-së, ku një inxhinier i ri turk i hapësirës, humbi jetën në një aksident.

Mësohet se personi që humbi jetën në aksidentin me shumë automjete, ishte Yiğit Tokbey, djali i madh i artistes Hülya Yiğitalp.


Yiğit Tokbey, i cili punonte si Inxhinier i Lartë Launcher në SpaceX, ishte 31-vjeç.
Trupi i Yiğit Tokbey, një nga tre fëmijët e Hülya Yiğitalp dhe biznesmenit Rıfat Tokbey, do të dërgohet në Turqi për t’u varrosur në Adana, pas përfundimit të procedurave.

Mësohet se Tokbey, i cili punon si Inxhinier i Lartë Launch në SpaceX, një kompani amerikane e transportit hapësinor me vendndodhje në Hawthorne, Kaliforni, SHBA, ka mjete të misionit hapësinor si Falcon 9, Falcon Heavy, Starlink, Dragon Cargo dhe Starship.
Huazuar nga Albeu.com

Një kafe nga ju!

Back to top button