Aktualitet dhe Lajme

E fundit/ Biden lejon Ukrainën të godasë disa objektiva në Rusi me armë amerikane

Share

Presidenti Joe Biden i ka dhënë leje Ukrainës që të godasë brenda territorit rus me municione amerikane.

Megjithatë Biden e ka kufizuar përdorimin e tyre në mënyrë që Kievi të mund të godasë objektivat mbi kufirin afër Kharkivit pasi Rusia bëri përparime të rëndësishme rreth qytetit në pjesën verilindore të vendit. afër kufirit rus.
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button