Aktualitet dhe Lajme

Dosja “Gërdeci”, shtyhet sërish seanca për Fatmir Mediu

Share

Është shtyrë sërish seanca për ish-ministrin e mbrojtjes Fatmir Mediu, i cili akuzohet për shpërdorim detyre për shpërthimin e ndodhur në Gërdec. Ekspertet kërkuan kohë të njihen me dosjen.

Mësohet se avokatët e Mediut kanë kërkuar një akt të ri ekspertimi financiar me argumentimin se ekspertët kanë qenë të palicencuar.

Pesë ekspertët kanë kërkuar kohë që të shqyrtojnë aktin e tyre të ekspertimit për dëmin ekonomik. Seanca e radhës është caktuar të mbahet më datën 26 qershor në orën 09:00.Huazuar nga Lapsi.al

Back to top button