Aktualitet dhe Lajme

Detaje nga vazhdimi i “Freaky Friday”

Share

Për herë të parë në më shumë se një dekadë, audienca do të jetë në gjendje të shikojë Lindsay Lohan të marrë një rol kryesor në një film. Aktorja po luan në vazhdimin e “Freaky Friday” të vitit 2003, i cili sapo filloi xhirimet.

Të hënën, Walt Disney Studios postoi një foto të Lohan dhe bashkë-yllit Jamie Lee Curtis jashtë rimorkiove të tyre duke mbajtur duart. “The Colemans janë kthyer dhe vijnë në kinema në vitin 2025! Vazhdimi i Freaky Friday tani është në prodhim!” thuhej në postim.

Filmi i mëparshëm i më shumë se dy dekadave fitoi 160 milionë dollarë në mbarë botën (nga një buxhet prej 26 milionë dollarësh) dhe ishte filmi i 20-të më i mirë i vitit në arkat e brendshme.

Në histori, bazuar në romanin e Mary Rodgers të vitit 1972, një nënë e quajtur Tess (Curtis) dhe vajza e saj, Anna (Lohan), janë të shokuara kur zgjohen në trupat e njëra-tjetrës. Chad Michael Murray do të kthehet gjithashtu si Jake.

Disney ka dhënë vetëm një përshkrim të paqartë të vazhdimit të shumëpritur:

“Ana do të bëhet njerkë së shpejti. Ndërsa lundrojnë në sfidat e panumërta që vijnë kur bashkohen dy familje, Tess dhe Anna zbulojnë se rrufeja me të vërtetë mund të godasë dy herë.

Ndërsa aktorja ka luajtur në një numër shfaqjesh televizive dhe filma të vegjël në 11 vitet e fundit (“The Canyons”, “Among the Shadows”), roli i saj më i fundit kryesor për një studio të madhe ishte në vitin 2007, në filmin e Garry Marshall, “Georgia Rule.”

Lohan u shfaq në dy komedi romantike të fund për Netflix, “Irish Wish” dhe “Falling for Christmas”. Dhe ajo bëri një paraqitje të vogël në fillim të këtij viti në “Mean Girls” të Paramount, ribërja e klasikut të vitit 2004 ku ajo luajti, midis projekteve të tjera të vogla.

 Huazuar nga Lapsi.al

Back to top button