Aktualitet dhe Lajme

Detaje/ Hera e katërt brenda vitit, PS mbledh sot Asamblenë Kombëtare

Share

Partia Socialiste do të mbledhë sot Asamblenë Kombëtare të saj. Mësohet se mbledhja do të zhvillohet online dhe nis në orën 17:00 me fjalën e kreut të PS-së, Edi Rama, i cili pritet t’u lërë porositë e tij anëtarëve të asamblesë kur ndajnë më pak se 1 vit nga zgjedhjet e 2025-ës.

Pas Ramës, fjalën pritet ta marrë Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste Blendi Klosi, i cili do të raportojë për ecurinë e procesit të zgjedhjeve të përgjithshme brenda partisë.

Gjatë punimeve të asamblesë do të miratohet edhe projektvendimi për thirrjen e Kongresit të Partisë Socialiste i cili është edhe organi më i lartë vendimmarrës i kësaj force politike, i cili pritet të mblidhet gjatë muajit korrik ku do të zgjidhet asambleja e re e partisë socialiste.

Kështu, Rama mbledh Asamblenë brenda vitit për të katërtën herë, ndërsa në tre mbledhjet e kaluara, ka kërkuar më shumë angazhim në terren nga anëtarët e asamblesë dhe rritje të aktivitetit të tyre në rrjetet sociale.Huazuar nga Lapsi.al

Back to top button