Aktualitet dhe Lajme

David Beckham zbulon nëse do të ketë një ribashkim të Spice Girls

Share

David Beckham hodhi poshtë çdo shpresë për një ribashkim të Spice Girls.

Në një intervistë të re, ai mbylli spekulimet se grupi i vajzave – ku përfshihet gruaja e tij, Victoria Beckham – po planifikon të shkojë sërish në turne. “Fatkeqësisht, kjo nuk po ndodh,” i tha David Variety në një kopertinë të botuar të enjten.

Edhe pse ato u mblodhën së fundmi, David shpjegoi se  janë shumë të zëna për një turne për momentin.

“Victoria ishte shumë e kënaqur që i pa vajzat, por padyshim, të gjitha  kanë gjërat e tyre në vazhdim”, tha ai. “Ato do të bëjnë disa gjëra së bashku në momente të caktuara.”

Ndërsa grupi i vajzave nuk do të dalë në turne së shpejti, artistet u ribashkuan në prill në festën e 50-vjetorit të Victoria, ku bënë një performancë të improvizuar të këngës së tyre të vitit 1998 “Stop”.

David e regjistroi momentin dhe e postoi në internet, duke treguar Victoria, Melanie “Mel C” Chisholm, Emma Bunton, Geri Halliwell dhe Melanie “Mel B” Brown  duke kërcyer. “Unë e di se kjo është ajo që njerëzit duan, por sinqerisht, mendoj se isha më i emocionuari nga të gjithë”, u shpreh atleti.

Spice Girls fituan famë në mesin e viteve ’90 dhe shpejt u bënë një nga grupet me më shumë shitje të të gjitha kohërave.

Ato u ndanë zyrtarisht në vitin 2000, dhe hera e fundit që  performuan së bashku ishte në 2012 në Lojërat Olimpike të Londrës.Ndërsa Victoria nuk ka dalë në skenë që atëherë, anëtarët e tjerë shkuan në turne pa të në 2019.Huazuar nga Lapsi.al

Back to top button