PërditshmëriShqipëria

Dalin pamjet! Policia blindon zonën, 154 afganët strehohen në godinat e studentëve (FOTO LAJM)

Share

Mbrëmjen e djeshme dhe mëngjesin e sotëm mbërritën në Rinas, 153 shtetas afganë të cilët arritën të shkëputen nga Kabuli pas shumë ditësh në pritje.

Dhe në pse në orë të pazakonta, vetë kryeministra Rama, bashkë me ambasadoren Yuri Kim dhe ministren Xhaçka dolën në Rinas për t’i pritur.

Të ardhurit anë transportuar me masa të rrepta sigurie nga Aeroporti i Rinasit, drejt Tiranës, në rezidencat e Qytetit Studenti ku do të qëndrojnë përkohësisht.

Nga pamjet e shkrepura paraditen e sotme atje, ata shihen në oborrine  godinës ku qëndrojnë bashkë me fëmijët e tyre.

Burimet bëjnë me dije se i gjithë perimetri afër banesave të tyre është rrethuar nga Policia e Shtetit duke siguruar dhe shmangu cdo incident të mundshëm. /albeu.com/

Back to top button