Aktualitet dhe Lajme

Dalin detaje të reja nga sulmi në Moskë/ Një nga personat në publik çarmatosi një nga agresorët

Share

Sipas Komitetit Hetues Rus një burrë që ndodhej mbrëmjen e kaluar si pjesë e audiencës në sallën e koncerteve Crocus gjatë sulmit që la pas mbi 140 viktima sulmoi një nga personat e armatosur dhe e “neutralizoi” atë, sipas Komitetit Hetues Rus gjatë sulmit që la pas mbi 130 viktima.

Thuhet se burri po përpiqej të mbronte gruan e tij ndërsa personat e armatosur qëllonin mbi turmat e njerëzve kështu ai çarmatosi sulmuesin ndërsa ky i fundit po rimbushte armën, raportoi kanali rus Telegram Baza.

“Me veprimet e tij aktive dhe vendimtare ai shpëtoi jetën e njerëzve që e rrethonin në atë moment”, tha komisioni rus.

Shefi i komitetit Alexander Bastrykin ka urdhëruar që ai të nominohet për një çmim për “guximin e tij të pashembullt”.
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button