Aktualitet dhe Lajme

Bilanc tragjik, mbi 38 mijë palestinezë janë vrarë që nga fillimi i luftës në Gaza

Share

Ka shkuar në 38,193 numri i të vrarëve në enklavën palestineze që nga fillimi i luftës me Izraelin nëntë muaj më parë, sipas një njoftimi të ministrisë së shëndetësisë së Gazës.

Gjithsej 40 persona u vranë në 24 orët e fundit, ndërsa 87,903 njerëz janë plagosur në Rripin e Gazës që nga 7 tetori.
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button