PërditshmëriPolitikëShqipëria

Berisha- Ramës: Ja pse po rriten çmimet, guxo po ta mbajti!

Share

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar me një shënim në faqen e tij në facebook pas deklarimeve të kreut të qeverisë Edi Rama për rritjen e çmimit të energjisë dhe për krizën me të cilën, sipas tij do të përballet Shqipëria.

Sipas ish-kryeministrit Berisha, shkaku themelor i rritjes stratosferike të çmimeve qëndron te vjedhja që bëjnë narkoqeveritarët.

Shkaku themelor i rritjes stratosferike të çmimeve qëndron:
1-Vjedhjen, vjedhjen dhe para së gjithash vjedhjen e narkoqeveritarëve.

2-Klientela dhe monopoli saj në çdo fushë.

ps: Një javë më parë deklaronte eksport energjie, sot flet për krizë energjitike dhe rritje çmimi! Guxo po ta mbajti! sb

©.SYRI.net

Një kafe nga ju!

Back to top button