Aktualitet dhe Lajme

“Babai më la emrin nga vepra jote” Tayna tregon “lidhjen” me Ismail Kadarenë!

Share

Shumë personazhe të njohur ka shkruar për vdekjen e kolosit të letërsisë, Ismail Kadaresë. Mes tyre edhe këngëtarja e njohur Tayna e cila ka rrëfyer edhe “lidhjen” me të. Ajo tregon përmes një “Instastory” se babai i saj e ka quajtur Doruntinë, pikërisht nga vepra e tij “Kush e solli Doruntinën”.

Screenshot
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button