Aktualitet dhe Lajme

Arrestohen 50 tifoza italianë, pak para ndeshjes me Shqipërinë, tentonin të hynin me thika

Share

Përpara takimit midis Shqipërisë dhe Italisë në Dortmund, policia gjermane ka arrestuar 50 tifozë italianë.

Siç bëjnë me dije mediat italiane, ata janë ndaluar nga forcat e rendit pasi tentuan të hynin në stadium me thika dhe fishekzjarrë.

Sipas burimeve, vendimi për ta pritet të jepet pas 24 orëve.
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button