Aktualitet dhe Lajme

“Arrest shtëpie dhe ‘arrest me burg’ për çiftin Meta-kryemadhi”, Curi zbulon detajet: Pritet ekzekutimi i masës nga…!

Share

Analisti Arian Curi ka deklaruar në studion e emisionit “3D nga Alban Dudushi” në RTSH 1 se për kreun i Partisë së Lirisë, Ilir Meta dhe zonja Monika Kryemadhi është marr masa e sigurisë para një jave.

Sipas tij, ekzekutimi i kësaj masa sigurie nuk është ekzekutuar më parë sepse është dekonspiruar operacioni.

“Operacioni u shty sepse u dekonspirua. SPAK nuk ka dëshirë që të dekonspirohet operacioni por në mestë të javës së kaluar është marr masa e sigurisë për çiftin Meta-Kryemadhi , ku një prej të dyve është arrest shtëpie dhe një tjetër arrest me burg.

Në ditët në vazhdim do ta shikoni se cili është në njërin vend dhe cili në vendin tjetër.  Thjesht pritet që të ekzekutohet vendimi”, deklaroi ai./m.j


Huazuar nga Javanews.al

Back to top button