Aktualitet dhe Lajme

Arabia Saudite kërkon transferimin e katër lojtarëve të Real Madridit në verë

Share

Real Madridi ka ende një sërë situatash kontratash për t’u zgjidhur këtë verë, edhe nëse duket se kanë një ide se çfarë duan të bëjnë me ata lojtarë. Megjithatë, Arabia Saudite mund të jetë një faktor mbi të cilin ata nuk janë mbështetur.

Në rastin e Luka Modric, ai refuzoi sauditët verën e kaluar për të mbetur në Real Madrid, por nuk pritet të vazhdojë marrëveshjen e tij, për shkak të mungesës së minutave si titullar këtë sezon.

38-vjeçari thuhet se dëshiron të vazhdojë të luajë deri në moshën 40-vjeçare dhe synon Kupën e Botës 2026 me Kroacinë, megjithëse nuk është e qartë nëse do ta bënte këtë në Evropë apo diku tjetër.

Lucas Vazquez është gjithashtu pa kontratë në fund të këtij sezoni, por një seri paraqitjesh të forta kanë bindur Los Blancos të rinovojnë kontratën e tij për një vit shtesë.

Nacho Fernandez thuhet se nuk po shihet ‘sy më sy’ me Carlo Ancelottin dhe 34-vjeçari mund të ketë mungesë të mundësive vitin e ardhshëm, pasi ai është padyshim zgjedhja e katërt në qendër të mbrojtjes.

Sidoqoftë, për të dy, do të jetë një zgjedhje para së gjithash nëse duan të qëndrojnë në Santiago Bernabeu, pasi paratë nuk ka gjasa të jenë të krahasueshme.

Sipas gazetës Marca, rasti më interesant është ai i Ferland Mendy. Mbrojtësi francez pritet të dalë në shitje nga Real Madrid, i cili dëshiron ta zëvendësojë me Alphonso Davies.

Ai është lojtari i vetëm për të cilin sauditët do të duhet të negociojnë pasi i ka mbetur edhe një vit në marrëveshjen e tij, por Mendy nuk ka treguar interes për t’u larguar dhe e di se ka besimin e Ancelottit.

Los Blancos pa dyshim do të shpresojnë për një shitje të 28-vjeçarit nëse Davies arrin dhe Arabia Saudite ofron mjaftueshëm para. /Telegrafi/
Huazuar nga Albeu.com

Një kafe nga ju!

Back to top button