Aktualitet dhe Lajme

Alfred Peza mohon dorëheqjen nga RTSH: Këtu më keni deri në 2028-ën

Share

Një ditë më parë, në media u raportua se Alfred Peza, kishte dhënë dorëheqjen nga posti i drejtorit të Radio Televizionit Shqiptar.

Në një reagim për “Koha Jonë”, Peza ka mohuar lajmet e dorëheqjen. Ai ka thënë se do të qëndrojë në krye të RTSH-së, deri në përfundim të mandatit.

“Nuk kam dhënë dorëheqje, këtu me keni deri me 15 qershor 2028”, ka thënë Peza.

Ish-deputeti i PS u zgjodh në krye të Radio Televizionit Shqiptar, në qershor të vitit që lamë pas.

Që nga emërimi në krye të RTSH-së, Peza është akuzuar se ka kryer një sërë shkarkimesh dhe emërimesh të padrejta.
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button