Aktualitet dhe Lajme

Alfred Peza jep dorëheqjen nga drejtimi i RTSH-së

Share

Drejtori i Radio-Televizionit Shqiptar, Alfred Peza ka dhënë dorëheqjen. Mësohet se ai ka zhvilluar këtë të hënë mbledhjen e fundit me stafin e tij në RTSH, për të njoftuar dorëheqjen, ndërsa ende nuk ka një deklaratë zyrtare nga ana e tij.

Alfred Peza u emërua drejtor i RTSH-së në qershor të vitit të kaluar, duke shkaktuar shqetësim për pavarësinë e tij politike për shkak të angazhimit të tij të mëhershëm në Partinë Socialiste.

Emërimi i tij në krye të RTSH-së u shoqërua me valë ankesash dhe denoncimesh për shkarkime të padrejta nga puna të gazetarëve, kameramanëve dhe anëtarëve të redaksive të programacionit.
Huazuar nga Albeu.com

Një kafe nga ju!

Back to top button