Aktualitet dhe Lajme

Akuzohet se vrau Vanjën 14-vjeçare, ekstradohet nga Turqia Lupço Palevski, mbërrin në aeroportin e Shkupit

Share

Ljupço Palevski Palco, i akuzuari i parë për vrasjen e Vanja Gjorçevskës dhe Pançe Zhezhovskit, është ekstraduar nga Turqia dhe ka mbërritur në Maqedoninë e Veriut. Palevski zbarkoi në aeroportin e Shkupit, dhe më pas u dërgua në burgun e Shutkës.

Ai u arrestua më 6 dhjetor të vitit të kaluar, pasi fillimisht ishte arratisur në Serbi dhe kishte mbërritur në Turqi nëpërmjet Bullgarisë. Policia turke e arrestoi atë në Balikesir.
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button