Aktualitet dhe Lajme

Aksident i rëndë në Itali, humb jetën 20-vjeçari shqiptar

Share

Ditën e djeshme, një aksdient i rëndë ka ndodhur në PAdova të Italisë, ku një 20-vjeçar shqiptar ka humbur jetën

Viktima është A. Vocaj.

Sipas asaj që raportojnë mediat fqinje, i riu po udhëtonte me motor kur për shkaqe momentalisht të paqarta, ka humbur kontrollin e mjetit dhe ka përfunduar në anën e kundërt të rrugës.

Në atë moment, ai është përplasur me një makinë që drejtohej nga një 57-vjeçar italian, i cili nuk mundi të shmangte impaktin me motorin.

Për pasojë, i riu shqiptar gjeti vdekjen në vendin e ngjarjes.

Dyshimet paraprake të hetuesve, janë se 20-vjeçari mund të ketë përfunduar në kahun e kundër të rrugës, pasi u godit nga një makinë tjetër, megjithatë hetimet për rastin vijojnë.

Nuk përjashtohet as mundësia e një manovre të gabuar, apo që i riu shqiptar mund të jetë ndjerë keq papritur.

 
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button