Aktualitet dhe Lajme

Aksident i rëndë në Elbasan, plagoset një person (EMRI)

Share

Një aksident ka ndodhur në orët e para të mbrëmjes në aksin Elbasan-Librazhd. Dy automjete janë përplasur mes tyre në vendin e quajtur ‘nënkalimi i trenit’ në Xibrakë.

Si pasojë e aksidentit, ka mbetur i plagosur Astrit Çota me banim në Librazhd.

Ai është transportuar për në spitalin e Elbasanit për të marrë ndihmën e nevojshme mjekësore.

Nga pamjet shihet se si automjetet janë përplasur fort mes tyre.

Në vendngjarje ka shkuar policia e cila ka normalizuar tarfikun dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.
Huazuar nga Albeu.com

Back to top button