Aktualitet dhe LajmeBulqizëLajme nga DibraLajmi i funditPërditshmëriShqipëria

6 ditë brenda minierës në Bulqizë, gjendet trupi i pajetë i minatorit

Share
Në orët e vona të mbrëmjes së djeshme u gjet pa jetë në thellësi të minierës trupi i minatorit Muharrem Plaku, i cili prej 5 ditësh qëndronte i bllokuar pas një aksidenti.
5 ditë plot ankth për jetën e Muharremit u mbyllën në mënyrën më dramatike të mundshme për familjarët dhe të afërmit e tij, por edhe për shokët minatorë që ishin duke punuar papushim me shpresën për ta gjetur gjallë.
Shprehim ngushëllimet më të sinqerta për familjarët e Muharremit!
Kërkojmë prej institucioneve shtetërore që të nxjerrin përgjegjësit e aksidentit dhe të marrin masa për kushtet e sigurisë në punë në vazhdimësi!

Artikuj të ngjashëm

Back to top button