Aktualitet dhe Lajme

3-vjeçarja mbetet e bllokuar brenda banesës në Fier, të qarat alarmojnë fqinjët

Share

Një tre-vjeçare ka mbetur e bllokuar në banesë në katin e pestë të një pallati në Fier, në lagjen “29 Nëntori”.

Të qarat e të miturës kanë alarmuar fqinjët të cilët kanë lajmëruar menjëherë policinë.

Në vendngjarje kanë mbërritur dy mjete zjarrfikëse dhe uniformat blu të cilët kane bërë të mundur duke hyrë nga dritarja, zhbllokimin e derës. Sipas shefit të shërbimit zjarrfikës në bashkinë Fier, Zija Hyka, ky është rasti i dytë i zhbllokimit të dyerve për ditën e sotme teksa ka apeluar për të gjithë qytetarët që të jenë të kujdesshëm veçanërisht ndaj fëmijëve.
Huazuar nga Albeu.com

Një kafe nga ju!

Back to top button